Ubytování v Paříži

Ubytujte se v Paříži jako kempař, student i král

Víte, jak vypadá ustlaná postel ve Francii? Peřina je vlastně pouzdro, které vznikne z prostěradla přehozeného přes deku a těsně zasunutého pod pelest. Vyzkoušejte francouzské stlaní přímo v metropoli.

Paříž skýtá nepřebernou nabídku ubytovacích zařízení. Celá čtvrtina francouzských hotelů sídlí právě v Paříži. Je jich tu na patnáct set. Pro méně náročné turisty se ale nabízí i řada hostelů a studentských ubytoven. Třeba v hostelu Vintage nedaleko stanice Gare du Nord se ubytujete už za 540 korun. Kolem města je také řada kempů. Ubytování nenechávejte na poslední chvíli. Výhodnější je objednávat pokoj s předstihem a prostřednictvím internetu, než se nechat ulovit cestovní kanceláří až po příletu do země.

Pokud hledáte vhodný hotel v Paříži, v Letušce vám ho rádi zajistíme. Stačí vyplnit formulář. 

Ubytování – Paříž v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Paříži třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné. 

Romantika v kempu na Seině

Kempy se nacházejí v různých vzdálenostech od centra Paříže. Při objednávání proto dejte pozor, v kterém dopravním pásmu se místo nachází, a kolik tedy budete platit za cestu do centra města. Můžete totiž zjistit, že se vám ubytování v kempu vlastně nevyplatí.

Romantický kemp International naleznete například přímo na ostrůvku na Seině, 20 minut jízdy vlakem od centra města. Kemp Paříž se zase nachází přímo v Bouloňském lesíku. Za dvě osoby, auto a stan obvykle zaplatíte asi 17 euro, tedy zhruba 425 korun.

Studentské hostely: levné ubytování se vším všudy

V Paříži najdete stovky hostelů a studentských kolejí, na kterých se dá přespat. I tady platí, že je lepší objednat pokoj předem přes internet. Dají se najít i velmi levné hostely, ve kterých se vyspíte do tří set korun za osobu a noc. Za zhruba 750 korun se můžete například ubytovat v Smart Place Paris, které se nachází hned vedle vršku Montmartre. Tady už má každý pokoj svou vlastní koupelnu a wi-fi připojení k internetu. Většinou je třeba se ubytovat do 16 hodin, ráno pak pokoj opustit nejpozději v 11.

Směrem od centra cena hotelů klesá

Také při výběru hotelu není dobré spoléhat až na den příjezdu. Na internetu naleznete stovky pařížských penzionů a hotelů seřazených podle ceny, vzdálenosti od centra a dalších kategorií.

Právě umístění hotelu hraje většinou hlavní roli v ceně za pokoj a noc. Levnější ubytování se dá najít hlavně v 5. a 6. čtvrti. Ceny za dvoulůžkový pokoj se nejčastěji pohybují okolo 1800 korun. Za takovou cenu se vyspíte například v Hotel des 3 nations, který se nachází u stanice Jacques Bonsergent nedaleko historického centra. Dvoulůžkový pokoj se však dá najít i za 700 korun.