Kam na podzimní trh v Paříži

Tipy na říjnové trhy v Paříži

Podzim v Paříži nejsou jen nádherné parky poseté oranžovým listím, útulné kavárny a pouliční představení. Kupte si levné letenky do Paříže a přesvědčte se, že říjen se letos ponese ve znamení obchodování, smlouvání a obdivování zajímavých kousků. Pokud máte rádi velké trhy, kupte si levné letenky do Paříže a při procházce historickou metropolí navštivte ty nejzajímavější. 

Rodilí Pařížané často říkají, že pokud chcete jejich město opravdu poznat, je podzim tou nejvhodnější dobou. V létě jsou totiž památky v obležení skupin turistů a naopak většina obyvatel tráví prázdniny mimo město. Zato na začátku října se můžete těšit na přívětivou atmosféru francouzské metropole se spoustou koncertů, premiér filmů a otevíraní výstav, ale i na levnější ceny jízdenek a ubytování. 

Kam na trh v Paříži:

  • Festival sklizně na Montmartru (8. – 12. října 2014)

Oslavte spolu s místními příchod tradičního vína „Cuvée Montmartre vintage“ vypěstovaného přímo na svazích Montmartru. Můžete se těšit na stánky s místními specialitami, karnevalový průvod, živou hudbu v ulicích a samozřejmě ochutnávky vynikajícího vína.
Nejbližší stanice metra je Abbesses, Château Rouge, Lamarck – Caulaincourt

  • Pařížský podzimní trh (24. října – 2. listopadu 2014)

Připravte svůj šatník na přicházející zimu designovými kousky z kolekcí známých firem. Na výstavišti Porte de Versailles představují své výrobky odborníci přes nábytek, bytové doplňky, vybavení kuchyní ale také výborné jídlo a pití. O zábavu se vám postará téměř tisíc kreativních workshopů a aktivit pro celou rodinu.
Nejbližší stanice metra: Porte de Versailles 

Foto: Parisdigest.com