Doprava z letiště do Paříže

Jak se dostat z letiště do Paříže? Autobusem, vlakem nebo taxíkem

Letecky se do Paříže dostanete z Prahy nebo Vídně zhruba za hodinu a dvacet minut. Město má letiště tři: Charlese de Gaulla, Orly na jihu Paříže a vzdálenější Beauvais.

Doprava z letiště Charlese de Gaulla (CDG)

Letiště je druhé největší v Evropě. Nachází se v Roissy, 23 kilometrů severovýchodně od Paříže. Tři terminály mezi sebou spojují bezplatné autobusy, každý den se zde přepraví na dvě stě tisíc lidí. Pro cestu do centra můžete využít celou řadu linek.

  • Doprava z letiště do Paříže vlakem: Nejpohodlnější jsou vlaky společností TGV nebo RER, cesta trvá 45 minut, vlaky jezdí na stanice Gare du Nord nebo Denfert-Rochereau.
  • Doprava z letiště do Paříže autobusem: Do stanice metra Paris-Opera se dá jet z letiště i autobusem Roissybus, za jednosměrnou jízdenku pro autobus i vlak zaplatíte 10 euro, tedy asi 250 korun.

Doprava z letiště Orly (ORY)

Letiště Orly se nachází 14 kilometrů od centra Paříže, odbavuje hlavně vnitrostátní linky. Původně sloužilo jako hlavní francouzské letiště.

  • Doprava z letiště do Paříže metrem: Do centra Paříže se odtud dostanete pomocí lehkého metra Orlyvar, tato linka spojuje letiště Orly se stanicí Antony na lince RER B.
  • Doprava z letiště do Paříže autobusem: Můžete také využít Orlybus, cena je kolem 8 euro, dále je možné cestovat autobusem linky 285, který jede ke stanici metra, do centra se tak dostanete již za cenu 3,20 euro zhruba za 40 minut.

Doprava z letiště Beauvais (BVA)

Ušetřit za cestu do Paříže můžete například tím, že poletíte na vzdálenější letiště Beauvais. Lety sem nabízí některé nízkonákladové společnosti. Beauvais se nachází asi 90 kilometrů od města.

  • Doprava z letiště autobusem: Do centra je možné se dostat autobusem za 14 euro, tedy asi 350 korun.